Українець розробив «розумні» віконні жалюзі, які генерують електроенергію

Український підприємець Євген Ерік розробив «розумні» віконні жалюзі з сонячними панелями. 

"Зелену" технологію представлену на конференції iForum у Києві підприємець розробив в рамках проекту SolarGaps, над яким працює півтора року у рамках акселератора IoT-Hub, передає ecotown. Як зазначає розробник, сонячні жалюзі дозволяють забезпечити базові потреби в електроенергії. 

«Жалюзі з сонячними панелями можна включити в домашню розетку - і забезпечувати квартиру електрикою: одне вікно генеруватиме майже вдвічі більше електроенергії, ніж споживає холодильник, - пояснює розробник. - Три вікна, які виходять на південну сторону, здатні виробляти 600 Вт електроенергії на годину або близько 150кВт-год у місяць». На додачу, надлишки «зеленої» електроенергії можуть скидатися у накопичувач і використовуватися в разі відключення світла. 

«Встановлення жалюзі на одне звичайне вікно в квартирі обійдеться у $300, - зауважує розробник. - Бізнес-центрам треба буде викласти $150 за кв метр». 

За словами підприємця, термін експлуатації системи становить 10 років. 

Розробка «зеленої» технології обійшлася у понад $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок. Влітку заплановано вихід на Kickstarter. Якщо краудфандинговая кампанія виявиться успішною, Євген Ерік планує налагодити основне виробництво в Китаї. Підприємець сподівається, що проект сонячної енергетики збере, як мінімум, $100 000. 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Результат пошуку зображень за запитом

Результат пошуку зображень за запитом