Створено сонячні панелі із ефективністю 34,5% - новий рекорд.

Інженери з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) розробили сонячні батареї, що дозволяють перетворювати до 34,5% сонячного світла в електрику без допомоги концентратора. Таким чином австралійцям вдалося встановити новий світовий рекорд. Попередній рекорд належав розробці американської компанії Alta Devices і становив 24%, пише АВС.

Вчені заявили, що працюватимуть для ще більшого зниження вартості сонячних панелей. 

як  розповідає один з авторів розробки Марк Ківерс
«Отримання якомога більшої кількості енергії з кожного сонячного променя вкрай важливо для зниження вартості електроенергії, що виробляється сонячними електростанціями, оскільки це скорочує обсяг необхідних інвестицій і період окупності»

За словами професора Мартіна Гріна з UNSW, раніше вважалося, що такого рівня ефективності можна досягти лише через багато років. Він стверджує, що нещодавно німецький дослідницький інститут Agora Energiewende поставив за мету досягти 35% ефективності сонячних батарей без концентратора до 2050-го року.

Розмір сонячної батареї, створеної в Австралії, становить 28 квадратних сантиметрів. Вона складається з чотирьох шарів, кожен з яких вбирає енергію сонячного світла з максимальною ефективністю.

Вважається, що для батарей такої конструкції межа ефективності становить 53%, тож інженерам UNSW ще є до чого прагнути. Наразі вони планують побудувати батарею розміром 800 квадратних сантиметрів. Батарея-рекордсмен Alta Devices була саме такого розміру.

 

    

Home