Які є види енергоефективних будинків

У сучасному світі енергозберігаючим вважається будинок, рівень енергоспоживання якого не перевищує 70 кВт∙год/м² в рік. 

При цьому окремі країни встановили власні стандарти енергозбереження, передає Patriot-nrg

Так, у Швейцарії енергозберігаючим вважається будинок побудований за стандартом «міненерджі»(MINERGIE - P). Такий стандарт передбачає розрахунковий показник потреби енергії для опалення, гарячого водопостачання та вентиляції у розмірі 38 кВт-год/м2 на рік, споживання первинної енергії на рівні не більше 90%, а також обов'язкове використання контрольованої вентиляції з рекуперацією тепла. 

Південний Тіроль - автономна провінція Італії – теж має власні стандарти енергозбереження. Південно-тірольський кліматичний будинок зводиться з безпечних для здоров'я людей і навколишнього середовища будівельних матеріалів, опалюється за допомогою поновлюваних енергоносіїв і споживає до 50 кВт-год/м² теплової енергії на рік. 

 Зараз у італійській провінції будинки низького енергоспоживання поділяють на три класи: кліматичний будинок А, B або C. В залежності від того, якому стандарту відповідає будинок, держава видає його власнику спеціальну табличку з відповідним позначенням.З 2005 року кліматичний будинок класу "C" у південному Тіролі перетворився на обов’язковий мінімальний будівельний стандарт для новобудов. 

У Німеччині найбільше енергоефективних будинків зводиться за стандартом KfW-55 і KfW-70. Абревіатура походить від назви державного банку «Kreditanstalt für Wiederaufbau», а цифра означає максимально допустимий процент річного споживання первинної енергії (Qp) і втрат тепла при теплопередачі (HT) будинку від мінімальних показників, встановлених актуальним німецьким розпорядженням про енергозбереження. При цьому річне споживання первинної енергії у будинку зведеному за стандартом KfW-55 не повинно перевищувати 40 кВт∙год/м², а за стандартом KfW-70 - 60 кВт∙год/м² корисної площі будівлі (AN). 

Такі позначення енергозберігаючих будинків, як 3х-літровий або Х-літровий будинок, де Х – може мати будь-яке значення – у Німеччині законодавчо не затверджені. Цифри в таких позначеннях відповідають за обсяг споживання теплової енергії для опалення. Приміром, щорічно 3х-літровий будинок споживає не більше 30 кВт/год теплової енергії на квадратний метр корисної площі, що відповідає приблизно 3 літрам рідкого палива на квадратний метр на рік. 

Лише енергозберігаюче житло побудоване застандартом пасивний будинок має сьогодні стабільно незмінні параметри у всій Європі. Показники пасивного будинку були раз і назавжди встановлені для всіх будівельних конструкцій Інститутом пасивного будинку в м. Дармштадт. 

Так, енергоспоживання пасивного будинку становить 15 кВт-год/м² на рік. При його зведенні також необхідно дотримуватись наступних параметрів: 

- оболонка будівлі з підвищеною теплоізоляцією U<15 кВт/м² на рік; 

- запобігання наявності містків холоду; 

- компактна форма будівельної споруди; 

- пасивне використання сонячної енергії завдяки орієнтації будівлі на південь і відсутності затінення; 

- поліпшені склопакети зі спеціальними профілями і коефіцієнтом теплопередачі вікна UW<0,8 Вт/м²;  коефіцієнтом енергопроникності g-Wert близько 50%; 

- герметичність будинку на рівні n50<0,6/рік; 

- рекуперація тепла з відпрацьованого повітря, рівень повернення тепла > 75%; 

- високоефективні пристрої з економії електроенергії для домашнього господарства; 

- підігрів води за допомогою сонячних колекторів або теплового насоса; 

- пасивний підігрів повітря за допомогою, наприклад, грунтового теплообмінника. 

Дім «плюс енергія» виробляє більше енергії, ніж споживає. Будинки зведені за таким стандартом протягом року можуть споживати і більше енергії, ніж виробляти, однак у річному балансі кількість виробленої енергії все-таки повинна перевищувати кількість споживаної. Для цього таке житло оснащується сонячними батареями та колекторами, рекуператорами тепла та грунтовими теплообмінниками. 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Результат пошуку зображень за запитом

Результат пошуку зображень за запитом